Історія школи – Чагорський ліцей Історія школи… А чи може бути історія школи відокремлена від історії села, рідного краю? Звичайно,
Історія школи… А чи може бути історія школи відокремлена від історії села, рідного краю? Звичайно, ні, адже історія школи тісно пов’язана з історією села.
Цікавлячись історією школи, довелось зустрітись з старожилами села Чагор, які розказали, що в село був направлений священик Берару Олександр. Громада села зібрала кошти для будівництва йому житлового будинку. Оскільки це була освічена людина, він підняв питання про будівництво школи. І ось в 1890 році в селі була збудована перша двокласна школа. Класи були різні. В одному класі навчались діти українців, в другому – румунів. Навчання проводилось на рідній мові, але обов’язково в кожному класі вивчалися обидві мови, а з 11 до 1З години навчання проводилось лише німецькою мовою. Директором в ті роки був Шкраба. Крім нього в школі працювали ще троє вчителів: Черкейз Михайло, його дружина і ще один вчитель, який доїжджав із Чернівців /прізвище його не пам’ятають/. Релігію в школі викладав священик. Будинок першої школи зберігся в центрі села, де розміщено зараз Чагорське сільпо.
В 1906 році громада села вирішила побудувати нову школу Довго радилися і шукали місця для школи, хотілося, щоб нова школа була в центрі села, на пагорбі. Порадившись, громада вирішила, що кращого місця для спорудження школи, як обійстя Чорнея Іллі Івановича, годі знайти. За згодою Чорнея на толоці йому побудували нову хату, господарські будівлі, викопали криницю, а на місці старої хати розпочали будівництво нової школи, де діти села Чагор навчаються і зараз. Директором школи на той час став Черкейз Михайло. Колишній випускник школи Придій Танасій був знаменитим адвокатом в місті Чернівці.
Після Великої Вітчизняної війни довгі роки директором школи працював Житняк Василь Григорович, на той час школа була семирічна, поступово була реорганізована на восьмирічну, і , нарешті, – у середню школу. З роками школа стала тісною для навчання чагорських дітей. І в 1964 році до приміщення школи було зроблено добудову, і Чагорська школа набула сучасного вигляду. Приклав багато праці до її побудови тодішній директор школи Козловський Олег Йосипович учитель історії.
В різні роки директорами школи працювали Волкович Олександр Семенович, Лисишин Ілля Юрійович, Семотюк Ванда Йосипівна, Лещук Володимир Трохимович, Філіпчук Михайло Опанасович, Ткачук Вікторія Іванівна. В 1997 році за допомогою батьків, жителів села Чагор, церковної громади, при підтримці районної влади школу було газифіковано. Це перша школ газифікована в районі.
В 2001р. директором стає Калараш Вадим Григорович, який увійде в історію школи не лише як наймолодший директор, а як директор, якого люблять і поважають як батьки ,так і діти. Часто на зборах села в 50-60 роках лунало, що в селі немає людей з вищою освітою, що одиниці мають середню освіту. Та пройшли часи, і обличчя села змінилося. Зараз у нас в селі є багато людей, які мають вищу освіту, їх нелегко перелічити. Якщо раніше вчителі були приїжджі, або добиралися з Чернівців, то зараз в нас працює половина учителів, що закінчили нашу школу. Ми пишаємося своїми випускниками.
Учні Чагорської школи беруть участь у районних та обласних предметних олімпіадах, різноманітних спортивних, туристичних, краєзнавчих змаганнях, форумах, конкурсах. У школі уклалися хороші традиції. Щорічно у школі проводяться тематичні вечори відпочинку, запрошуються гості, односельчани, ветерани війни і праці. Тісний зв’язок з школою підтримують батьки. Вони разом з учнями відпочивають, беруть активну участь в житті школи.
На сьогоднішній день однією з основних проблем є будівництво нової школи, адже навчання в школі проводиться в дві зміни, і кількість дітей, що навчаються, значно перевищує реальні можливості навчального закладу.
З 2015 року головою села вибрано Коблюка Георгія Степановича, а в 2017 – головою Чагорської громади. І з ним пов’язана нова сторінка у відбудові Чагорської ЗОШ (заміна покрівлі школи, утеплення, ремонт фасаду школи та інші масштабні зміни у приміщені школи), села Чагор в цілому та всієї Чагорської громади.